انرژی پاک، هوشمندانه‌ترین انتخاب

تهران، شهرک غرب، انتهای بلوار شهید دادمان، پژوهشگاه نیرو، ساختمان فناوری، طبقه اول، واحد ۱۰۶

آیا نصب پنل های خورشیدی در توکیو اجباری می شود ؟

توکیو نصب پنل های خورشیدی خانگی را اجباری می کند!

توکیو نصب پنل های خورشیدی را اجباری می کند!

نصب پنل‌های خورشیدی برای تمام خانه‌های جدید در توکیو که بعد از آوریل ۲۰۲۵ و توسط انبوه‌سازان ساخته خواهد شد، اجباری می‌شود.

طبق مقررات جدیدی که روز پنجشنبه ۱۵ دسامبر توسط مجمع محلی پایتخت ژاپن تصویب شد، تمام خانه‌های جدید در توکیو که بعد از آوریل ۲۰۲۵ توسط انبوه‌سازان ساخته شود، باید به پنل‌های انرژی خورشیدی مجهز باشند. این قانون برای کاهش انتشار کربن خانگی به تصویب رسیده است.

این برای اولین بار است که مجمع محلی در ژاپن، نصب پنل‌های خورشیدی را برای خانه‌های جدید اجباری اعلام می‌کند. این امر بدان معناست که ۵۰ انبوه‌ساز ژاپنی باید آپارتمان‌هایی با بیش از ۲هزار متر مربع را مجهز به ابزار‌های انرژی‌های تجدیدپذیر و به طور مشخص پنل‌های خورشیدی کنند.

براساس این گزارش، تخمین زده می‌شود که برای نصب اولیه این پنل‌ها که توان تولید ۴ کیلووات برق را دارا هستند، رقمی معادل ۷هزار و ۲۰۰ دلار لازم است و این رقم طی ۱۰ سال و از محل صرفه‌جویی در مصرف برق قابل جبران است. همچنین در صورتی که دولت برای نصب این پنل‌ها یارانه در نظر بگیرد، این هزینه ظرف ۶ سال قابل برگشت است.

همچنین دولت‌های محلی، انبوه‌سازانی که اقدام به نصب این پنل‌ها بکنند، برای دریافت وام به شرکت‌های لیزینگ معرفی خواهد کرد.

منبع: اینا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.