انرژی پاک، هوشمندانه‌ترین انتخاب

تهران، شهرک غرب، انتهای بلوار شهید دادمان، پژوهشگاه نیرو، ساختمان فناوری، طبقه اول، واحد ۱۰۶

توسعه و ساخت نیروگاه های تجدید پذیر در سیستان و بلوچستان

نیروگاه های تجدید پذیر در سیستان و بلوچستان توسعه می یابد

ساخت نیروگاه های تجدید پذیر در سیستان و بلوچستان توسعه می باید

علی اکبر محرابیان شامگاه سه‌شنبه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه سیستان و بلوچستان با بیان اینکه با توجه به شرایط سیستان و بلوچستان نیاز به تقویت تولید برق داریم افزود: طبق برنامه زمانبندی شده اقداماتی از سوی وزارت نیرو در این استان برنامه ریزی شده که در حال انجام است.

وزیر نیرو در بخش انرژی‌های تجدید پذیر خانگی نیز بیان کرد: همچنین هفت هزار واحد پنج کیلوواتی خانگی تولید انرژی برق در سیستان و بلوچستان توسط مددجویان بهزیستی و کمیته امداد (ره) در این استان حال انجام است.

محرابیان اظهار کرد: در دولت سیزدهم اجرای چند کلان پروژه در قالب نیروگاه‌های تجدیدپذیر به ظرفیت بیش‌از چهار هزار مگاوات با مصوبه شورای اقتصاد در کشور در حال ساخت هست که ۳۲۵ مگاوات آن مربوط به سیستان و بلوچستان است.

سه نیروگاه برق در زاهدان طی یک سال اخیر به بهره‌برداری رسید و اقدامات اجرایی برای ساخت یک نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در این شهر نیز در حال انجام است.

وزیر نیرو گفت: یکی از اقدامات مهم در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر ساخت نیروگاه بزرگ میل نادر در منطقه سیستان است که از این محل ۵۰ مگاوات انرژی به شبکه برق سیستان و بلوچستان متصل می‌شود.
منبع: ایسنا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.