انرژی پاک، هوشمندانه‌ترین انتخاب

تهران، شهرک غرب، انتهای بلوار شهید دادمان، پژوهشگاه نیرو، ساختمان فناوری، طبقه اول، واحد ۱۰۶

میزان برق دهی پنل های خورشیدی به چه صورت می باشد؟ - هورسان انرژی نوین ایران

میزان برق دهی پنل های خورشیدی به چه صورت می باشد؟

میزان برق دهی پنل های خورشیدی به چه صورتی می باشد؟

ممکن است بعد از خواندن این مقاله، تعجب کنید که یک سیستم خورشیدی می‌تواند تا چه میزان برق خورشیدی تولید کند. پنل های خورشیدی با استفاده از کابل فتوولتائیک و برق تولید شده در اینورتر برق دهی ساختمان شما را تامین کند. برق پنل خورشیدی، نوع جدیدی از انرژی است که در صرفه جویی در برق حاصل از سوخت های فسیلی کمک شایانی به بشریت کرده است. میزان خروجی برق در هر سیستم خورشیدی متفاوت است برای اینکه بهترین انتخاب را داشته باشید بهتر است از متخصصین هورسان انرژی نوین ایرانیان کمک بخواهید.

میزان خروجی برق از پنل خورشیدی

پنل های خورشیدی متفاوت، با توجه به میزان ولتاژ متفاوت دسته بندی خواهند شد. خروجی هر پنل خورشیدی بر حسب وات (W) است که میزان توان تولید برق پنل خورشیدی را نشان می دهد.اکثر پنل های خورشیدی خانگی موجود در بازار، ولتاژ معادل 250 تا 400 وات دارند. بر اساس توان برق پنل خورشیدی نیز قیمت این پنل ها با یکدیگر متفاوت است

یک مثال:

فرض کنید سیستم خورشیدی 290 واتی شما به درستی نصب شده است و هیچ سایه ای در طول روز روی پنل های خورشیدی شما را نمی پوشاند. اگر در منطقه زندگی شما، پنل خورشیدی تنها 5 ساعت، بتواند نور خورشیدی را جذب کند؛ می توانید حدس بزنید میزان برق پنل خورشیدی شما چقدر است؟ برای جواب باید یک عمل ریاضی ساده انجام دهیم. با حاصل ضرب تعداد ساعات در مقدار وات به جواب می‌رسیم.

5 ساعت × 290 وات = 1450 وات ساعت

به عبارتی شما در هر روز معادل 1450 وات ساعت یا 1.5 کیلو وات ساعت انرژی برق خواهید داشت. به طور کلی خروجی برق پنل خورشیدی، در منطقه مکانی شما 500-550 کیلو وات ساعت در سال خواهد بود

 

کل سیستم خورشیدی چقدر انرژی تولید می کند؟

اگر می خواهید بدانید سیستم خورشیدی شما چه میزان برق تولید می کند؛ مثال زیر را در نظر بگیرید. با توجه به مثال قبل هر پنل خورشیدی می تواند 1450 وات ساعت برق تولید کند. بر اساس اندازه متوسط سیستم خورشیدی خریداری شده در بازار، پنل های خورشیدی نصب شده بر روی سقف خانه شما حدود 8700 وات یا 8.7 کیلو وات خواهد بود.

با توجه به 5 ساعت تابش نور خورشید، می توان نتیجه گرفت کل سیستم خورشیدی شما حدود 43.5 کیلووات ساعت برق تولید شده است که این میزان تولید برای کل سال حدود 15800 کیلو وات ساعت برق در یک سال خواهد بود. به عبارتی شما با نصب 30 پنل خورشیدی 290 واتی درجه یک، بر روی پشت بام خانه خود، می توانید برقی بیشتر از نیاز خود در باتری سیستم خورشیدی ذخیره داشته باشید.

 

لینک منبع:  https://news.energysage.com/what-is-the-power-output-of-a-solar-panel/

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.